Artykuły

Nici liftingujące PDO SILHOUETTE® – przełom w estetyce

lek.med.Dagmara Misiek-Cyrwus

NICI SILHOUETTE®- przełom w estetyce

Dotychczas jedynymi znanymi w estetyce niciami były nici stabilizowanego kwasu hialuronowego, a więc zabiegi, w których wykorzystywane preparaty żelowe podawane były w sposób mający ułożyć poszczególne jego pasma w nici i zapewnić tkankom trwałe  rusztowanie. Do takich zabiegów należy np. stosowany z powodzeniem do dzisiaj Hydrolift®.

Jednakże pomiędzy tymi pdeudoniciami stabilizowanego kwasu hialuronowego, a liftingiem chirurgicznym istniała ogromna przepaść. Tą lukę wypełniły dziś fizyczne, wchłanialne i stymulujące jednocześnie nici liftingujące Silhouette- Soft®.

Nici liftingujące zrewolucjonizowały techniki małoinwazyjne. Dały lekarzom nowe możliwości odmładzania, a pacjentom gwarancję bezpieczeństwa.

Lata pracy i doświadczeń naukowców oraz lekarzy pozwoliły na opracowanie zabiegu dającego spektakularny efekt, przy ograniczeniu do minimum stopnia inwazyjności i zwiększeniu do maksimum jego skuteczności.

Dla kogo przeznaczone są nici PDO?

Silhouette- Soft® jest bezpieczną alternatywą dla osób, które nie chcą poddawać się tradycyjnemu liftingowi chirurgicznemu. Są to fizyczne nici, które można wziąć do ręki- ich cechą charakterystyczną są dwukierunkowe stożki umieszczone na niciach w regularnych odstępach, które „kotwiczą” je w tkankach twarzy.

Jakie efekty dają nici liftingujące?

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO jest małoinwazyjny. Pozwala nam skutecznie modelować kontury twarzy, korygować opadanie policzków i linii żuchwy, linie marionetki oraz zaznaczać kąt żuchwy. Dzięki temu odzyskujemy naturalny, młodzieńczy owal twarzy. Przeznaczony jest dla osób chcących walczyć z wczesnymi oznakami starzenia skóry i opadaniem tkanek twarzy.

Działanie stymulujące

Nici PDO są biodegradowalne, całkowicie wchłanialne, a efekty zabiegu utrzymują się około 12-18 miesięcy. Zbudowane są z kwasu polimlekowego (znanego z preparatu Sculptra®) oraz kwasu glikolowego, dzięki czemu ich właściwości mechaniczne „dźwigania tkanek” uzupełnione są właściwościami stymulującymi. Kwas polimlekowy, stopniowo uwalniając się, intensywnie biorewitalizuje skórę, pobudza produkcję naturalnego kolagenu i spowalnia procesy starzenia na dłuższy czas.

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO może być bezpiecznie łączony z innymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak toksyna botulinowa, wypełniacze, peelingi i inne.

Warto wiedzieć

Nici liftingujące Silhouette- Soft® są produkowane w stanie Michigan w USA. Są zatwierdzone przez amerykański organ kontrolny FDA (urząd ds.żywności i leków), produkowane zgodnie z wymaganiami dyrektywy europejskiej i dopuszczone na rynek europejski certyfikatem CE.

Zabiegi z zastosowaniem nici liftingujących PDO powinny być wykonywane wyłącznie przez doświadczonego lekarza z zakresu estetyki lekarskiej.
Zabieg możesz wykonać w naszym gabinecie, w Krakowie.