Artykuły

Walka z drugim podbródkiem i innym niechcianym tłuszczykiem

lek.med.Dagmara Misiek-Cyrwus

Walka z drugim podbródkiem i innym niechcianym tłuszczykiem

Likwidowanie miejscowych otłuszczeń, takich jak drugi podbródek jest dziś możliwe dzięki kilku technikom. Jedną z najnowszych jest technika intralipoterapii. Jest to metoda opracowana przez Prof. Motolese z Włoch.

Po raz pierwszy technika ta została zaprezentowana w 2003 roku – służy ona usuwaniu otłuszczeń różnych obszarów ciała– podbródek , ale także brzuch, pośladki, uda, kolana, ramiona.

Jest to przełomowa metoda  likwidacji nadmiernego miejscowego otłuszczenia – charakteryzuje się małą liczbą wkłuć, bezbolesnością i znikomą inwazyjnością, a przy tym wysokim profilem bezpieczeństwa. Polega na wprowadzeniu produktu i podaniu go bezpośrednio w tkankę tłuszczową leczonego miejsca.

Charakterystyka zabiegu

Preparatem stosowanym w intralipoterapii jest Aqualyx®- mikrożelatynowy roztwór o składzie powodującym zmniejszenie liczby komórek tłuszczowych poprzez ich całkowite zniszczenie. Jest to obecnie jedyny zarejestrowany w Polsce produkt do redukcji miejscowych otłuszczeń.

Aby zwiększyć skuteczność zabiegów z intalipoterapią należy łączyć inne zabiegi, takie jak: karboksyterapię, limfodrenaż manualny, czy endermologię.

Wskazania:

To metoda przynosi dobre efekty zarówno na twarzy jak i na ciele, jest z powodzeniem stosowana przy takich problemach, jak:

– fałdy na plecach i brzuchu
– otłuszczenia na biodrach (tzw. bryczesy)
– otłuszczenia okolicy pod pośladkami
– otłuszczenia po wewnętrznej stronie ud i kolan
– podwójny podbródek/ zaburzona linia żuchwy
– ginekomastia u mężczyzn i inne.

Istotne:
W miejscach, które nie biorą udziału w metaboliźmie, np. na wewnętrznej stronie kolan, tłuszczu można pozbyć się całkowicie- raz usunięty już nie powraca.  Ale np. na brzuchu usunięcie otłuszczenia nie jest ostateczne i w przypadku spożywania nadmiernej ilości kalorii może on powrócić.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa ok.15-20 min, jest całkowicie bezbolesny. Tuż po nim występuje obrzęk oraz możliwe są miejscowe zasinienia, a także uczucie pieczenia okolicy poddanej działaniu preparatu.

To rewolucyjny zabieg, który skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie ułatwi pozbycie się nadmiaru niechcianego tłuszczyku z okolic, które nie reagują na dietę, czy wysiłek fizyczny. Pomoże nam jednocześnie odpowiednio „wyrzeźbić” naszą sylwetkę.