Zabiegi

TOKSYNA BOTULINOWA

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

(Botox®, Azzalure®, Boccouture®)

Szacuje się, iż na nadpotliwość cierpi aż 1% populacji. Dolegliwość ta dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, występuje najczęściej w wieku 20-40 lat i jest spowodowana wydzielaniem przez organizm nadmiernej ilości potu. Występuje  nawet w niskiej temperaturze otoczenia i bez wysiłku fizycznego.Botox - leczenie nadpotliwości - zastosowanie

Pocenie jest obfite i niekontrolowane. Bardzo często towarzyszy stresowi, pojawia się w czasie wystąpień publicznych, prezentacji itp., lecz również zdarza się, że występuje bez uchwytnej przyczyny. Wiele spośród dotkniętych tym schorzeniem osób ma stale „mokre dłonie lub stopy”.

Nadpotliwość może dotyczyć różnych obszarów ciała, jednakże najczęściej obejmuje dłonie, stopy, pachy oraz czoło.

Chociaż  pocenie jest prawidłowym procesem w organizmie, nadmierne pocenie jest kłopotliwe. Z problemem tym wiążą się uczucie zawstydzenia i dyskomfortu psychicznego, a to z kolei może prowadzić to do izolacji społecznej (bardzo częsta sytuacja w przypadku nadpotliwości dłoni u osób, które zawodowo mają kontakt z innymi ludźmi- kwestia np. podania dłoni).

BOTOX® jest pierwszą na świecie i najdokładniej zbadaną toksyną botulinową dopuszczoną do stosowania w leczeniu nadpotliwości

Proste i skuteczne rozwiązanie

Leczenie nadpotliwości to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w okolice objęte nadmiernym poceniem małych dawek toksyny botulinowej typu A – blokuje ona skutecznie wydzielanie gruczołów potowych na kilka miesięcy.

Jak działa toksyna botulinowa?

Leczenie nadpotliwości polega na podaniu przez lekarza za pomocą cienkiej igiełki małej dawki toksyny botulinowej bezpośrednio w obszar objęty nadpotliwością.Po wstrzyknięciu toksyny botulinowej w obszar skóry dotknięty nadmierną potliwością dochodzi do czasowej blokady przekazywania impulsów pomiędzy nerwami, a gruczołami potowymi. W wyniku tego następuje całkowite zablokowanie wydzielania potu.

BOTOX® od ponad 20 lat cieszy się zaufaniem wynikającym z doświadczenia i bezpieczeństwa stosowania

Jak wygląda leczenie nadpotliwości?

Leczenie nadpotliwości polega na podaniu przez lekarza za pomocą cienkiej igiełki małej dawki toksyny botulinowej bezpośrednio w obszar objęty nadpotliwością. Obszar zabiegu znieczulany jest wcześniej kremem Emla. Po około 7-14 dniach u Pacjenta wykonywana jest tzw.próba Minora mająca na celu zlokalizowanie miejsc, które mogą się jeszcze pocić.

.

EFEKTY:

BLOKADA WYDZIELANIA POTU

Zmniejszenie wydzielania potu w dotkniętym dolegliwością obszarze: do 100%

PSYCHICZNY KOMFORT PACJENTA


Pozytywny wpływ na samoocenę i relacje z innymi ludźmi

Jak długo trwa efekt?

Leczenie nadpotliwości to zabieg dający efekty po upływie określonego czasu. Zablokowanie wydzielania potu trwa zwykle przez okres około 6-10 miesięcy w okolicy pach oraz około 7-8 miesięcy w przypadku dłoni. Czas trwania efektu zależy indywidualnie od każdego Pacjenta. W badaniach klinicznych u 27,5% badanych efekt utrzymywał się przez ponad 1 rok.Leczenie nadpotliwości może być z powodzeniem stosowane z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Czy zabieg może być łączony z innymi?

Leczenie nadpotliwości może być z powodzeniem stosowane z innymi zabiegami medycyny estetycznej. O odstępie czasu pomiędzy zabiegami decyduje lekarz.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest w naszym gabinecie w Krakowie przez doświadczonego lekarza w zakresie stosowania toksyny botulinowej- lek.med.Dagmarę Misiek-Cyrwus

W gabinecie zabieg leczenia nadpotliwości wykonujemy w oparciu o najwyższej jakości produkty toksyny botulinowej:

Botox® firmy Allergan (Irlandia)

Azzalure® firmy Galderma (Wielka Brytania)

Boccouture® firmy Merz (Niemcy)

Cena zabiegu czoło 250zł
pachy od 900zł
dłonie 1500-1700zł
stopy od 1800zł
Czas zabiegu ok.60-80min
Znieczulenie tak
Korekta po ok.7-14 dniach wliczona w cenę zabiegu

W trosce o Państwa zadowolenie i bezpieczeństwo każdy produkt otwierany jest zawsze przy Pacjencie oraz okazywana jest jego data ważności. Gwarantujemy Państwu tym samym oryginalność i najwyższą jakość użytych do zabiegu produktów.