Zabiegi

PEELINGI MEDYCZNE

MANDELAC

Właściwości kwasu migdałowego:

anti-aging concept, portrait of beautiful woman with problem andMandelac® jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych peelingów medycznych. Dzięki swojemu delikatnemu, lecz skutecznemu działaniu zalecany jest dla skór wrażliwych, nietolerujących innych alfa- hydroksykwasów (AHA).

Kwas migdałowy jest naturalnym kwasem AHA pochodzącym z wyciągu z gorzkich migdałów.

 

.

Peelingi medyczne to skuteczne i łagodne rozwiązanie dla skór problematycznych

.

Jest odpowiedni dla skór nawet bardzo wrażliwych, lub naczyniowych- posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, co zapewnia wolniejszą penetrację i nie powoduje podrażnień.

Jego efektem jest także delikatne wygładzenie, nawilżenie i poprawa jędrności skóry. Właściwości takie wynikają z działania antyoksydacyjnego, które chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Zabiegi wyraźnie poprawiają kondycję skóry, dzięki którym staje się ona napięta, nawilżona i rozświetlona. Terapia taka pełni istotną rolę w profilaktyce przeciwstarzeniowej.

Delikatne złuszczanie następuje ok. 3-5 dnia po zabiegu. W tym okresie skórę należy intensywnie nawilżać i chronić przed promieniami UV.

Jak działa kwas migdałowy?

  • Działanie seboregulacyjne i antybakteryjne- kontroluje i normalizuje ilość sebum przenikając do mieszka włosowego oraz redukuje populację Propionibacter acnes łagodząc krosty, grudki i zaskórniki
  • Działanie rozjaśniające- plamy posłoneczne i przebarwienia pozapalne oraz cienie pod oczami ulegają złagodzeniu o ok.50% po miesiącu kuracji
  • Duża zdolność przebudowy skóry- wysoka zdolność do stymulacji syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG)

Young happy attractive woman, on whiteWSKAZANIA:

  • skóra trądzikowa i łojotokowa
  • trądzik pospolity
  • trądzik różowaty
  • niejednorodna pigmentacja i plamy

PRZED ZABIEGIEM: aby zwiększyć skuteczność zabiegu można przygotować skórę poprzez stosowanie na 1-2tygodnie przed zabiegiem kremów z niskim stężeniem kwasów AHA, nie należy podrażniać skóry

PO ZABIEGU:

należy łagodzić skórę

-należy stosować kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi SPF>30+

-nie wolno opalać się, lub korzystać z solarium przez ok.2 tygodnie

Czy zabieg może być łączony z innymi?

Peelingi medyczne z powodzeniem stosowane są z zabiegami toksyną botulinową, kwasem hialuronowym, wchłanianymi nićmi i innymi. O odstępie czasu pomiędzy zabiegami decyduje lekarz.

Beauty portrait of young woman with beautiful healthy face, studJak często można go wykonywać?

Zabiegi mogą być powtarzane co ok.14-21 dni.

Zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza w zakresie stosowania peelingów medycznych- lek. med. Dagmarę Misiek-Cyrwus

.

Czas zabiegu   ok.30min
Znieczulenie   nie

W trosce o Państwa zadowolenie i bezpieczeństwo każdy produkt otwierany jest zawsze przy Pacjencie oraz okazywana jest jego data ważności. Gwarantujemy Państwu tym samym oryginalność i najwyższą jakość użytych do zabiegu produktów.