Zabiegi

Beautiful woman getting cosmetic injection in lips, isolated

TOKSYNA BOTULINOWA

PRZEROST MIĘŚNI ŻWACZY/ BRUKSIZM

(Botox®, Azzalure®, Boccouture®)


Co to jest bruksizm?


Według statystyk nawet 40 % społeczeństwa cierpi na dolegliwości związane z bruksizmem. Bruksizm jest to podświadome zaciskanie i zgrzytanie zębami. Siły wyzwalane na powierzchniach żujących zębów mogą kilkukrotnie większe od tych podczas normalnych procesów gryzienia i żucia, co może prowadzić do poważnych uszkodzeń zgryzu, ścierania szkliwa, zębów, a nawet uszkodzenia stawów skroniowo-żuchwowych.

Jakie są przyczyny bruksizmu?

Dominującym czynnikiem wśród wszystkich jest stres. Z czynników miejscowych bruksizm niejednokrotnie wywołuje nawykowe, długotrwałe żucie gumy lub jednostronne gryzienie pokarmów.
Innymi przyczynami mogą być nieprawidłowe kontakty na zębach własnych lub na źle wyprofilowanych wypełnieniach, a także wadliwie ukształtowanych powierzchniach koron, mostów lub protez.

BotoxJakie są objawy bruksizmu?

Objawów bruksizmu można przez dłuższy czas nie zauważać. Najczęściej dopiero, gdy pojawia się dokuczliwy, nieustępujący ból zaczyna się szukać pomocy u różnych specjalistów. Najczęściej jest to ból głowy, bóle ucha, przerost mięśni żwaczy (tzw. kwadratowa twarz), bolesność okolicy skroniowo-żuchwowej.

.

.

Jak temu zapobiec?

Toksyna botulinowa typu A podana do mięśni żwaczy pomaga im się rozluźnić i zrelaksować powodując ustąpienie zgrzytania i zaciskania zębów (szczególnie w nocy podczas snu). Powoduje to ustąpienie dolegliwości bólowych, zatrzymuje proces ścierania zębów, a po kilku podaniach zmniejsza masę mięśni żwaczy. Redukcja ich objętości prowadzi natomiast to wysubtelnienia linii żuchwy i owalu twarzy oraz wysmuklenia i wyszczuplenia twarzy w części dolnej.

BOTOX® jest pierwszą na świecie i najdokładniej zbadaną toksyną botulinową dopuszczoną do stosowania

WSKAZANIA:

  • przerost mięśni żwaczy
  • „kwadratowa”, masywna żuchwa
  • bruksizm
  • dolegliwości ze strony stawu skroniowo-żuchwowego

Restylane_178_05_LRCo wyróżnia zabiegi toksyną botulinową?

Spektakularne zmiany przy minimalnej inwazyjności

Pacjent może wrócić do codziennych zajęć zaraz po zabiegu

Efekty widoczne w ciągu pierwszego tygodnia po iniekcji

Bezpieczny, potwierdzony wieloośrodkowymi badaniami klinicznymi na całym świecie

Kto powinien stosować?

Zabieg z powodzeniem stosowany jest u Pacjentów z objawami bruksizmu, przerostem mięśni żwaczy i szeroką, kwadratową twarzą.

EFEKTY:

USTĄPIENIE DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH

Mięśnie żwacze ulegają rozluźnieniu

WYSUBTELNIENIE OWALU


Masa mięśniowa obszaru zmniejsza się, rysy twarzy łagodnieją, żuchwa ulega przebudowie

Kiedy widoczne są pierwsze efekty?

Pierwsze efekty zabiegu pojawiają się po ok. 2-3 dniach i polegają na zmniejszeniu dolegliwości bólowych. Masa mięśniowa zmniejsza się po ok.4-8 tygodniach. Żuchwa ulega samoistnej przebudowie po ok.18-24 miesiącach (przy podawaniu toksyny raz na 6 miesięcy).

BOTOX® od ponad 20 lat cieszy się zaufaniem wynikającym z doświadczenia i bezpieczeństwa stosowania

Jak wygląda zabieg?

Lekarz za pomocą cienkiej igiełki podaje w mięsień żwacz odpowiednie dawki toksyny botulinowej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, jednakże w przypadku wrażliwych Pacjentów obszar zabiegu może być znieczulony kremem Emla. Po około 7-14 dniach odbywa się kontrola pozabiegowa.

Jak długo trwa efekt?

Efekt utrzymuje się ok.4-6 miesięcy.

Zabieg nie powinien być wykonywany częściej niż co 3 miesiące.

Czy zabieg może być łączony z innymi?

Zabieg może być stosowany z innymi zabiegami medycyny estetycznej, jak kwas hialuronowy, nici i inne. O odstępie czasu pomiędzy zabiegami decyduje lekarz.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza w zakresie stosowania toksyny botulinowej- lek. med. Dagmarę Misiek-Cyrwus

W gabinecie wykonujemy zabiegi w oparciu o najwyższej jakości produkty toksyny botulinowej:

Botox® firmy Allergan (Irlandia)

Azzalure® firmy Galderma (Wielka Brytania)

Boccouture® firmy Merz (Niemcy)

Czas zabiegu   ok.15min
Znieczulenie   nie/tak
Korekta po ok.7-14 dniach   wliczona w cenę zabiegu

W trosce o Państwa zadowolenie i bezpieczeństwo każdy produkt otwierany jest zawsze przy Pacjencie oraz okazywana jest jego data ważności. Gwarantujemy Państwu tym samym oryginalność i najwyższą jakość użytych do zabiegu produktów.