Zabiegi

ZABIEGI IPL/LASEROWE

Lumenis Quantum

usuwanie przebarwień i plam laserem

W Krak-Medica pracujemy na platformie IPL, Nd;Yag Quantum amerykańskiej firmy LUMENIS

Jesień i zima to akurat najlepszy czas na usuwanie przebarwień laseremTemat przebarwień skóry jak co roku powraca jesienią na łamy kolorowych czasopism dla kobiet i do gabinetów estetycznych. Nic dziwnego, latem problem się nasila, a jesień i zima to akurat najlepszy czas na usuwanie przebarwień laserem. Zabiegi pozwolą się ich pozbyć lub przynajmniej wyraźnie zmniejszyć ich widoczność.

Jakie są typy przebarwień?

Piegi – liczne, drobne, nieregularne plamki powstające pod wpływem światła słonecznego. Ich powstawanie uwarunkowane jest genetycznie.

Melasma – są to jedne z najczęstszych przyczyn zgłaszania się Pacjentów do gabinetów lekarskich. Mają postać nieregularnych, wyraźnie ograniczonych brązowych plam, występujących głównie na czole, policzkach, czy wardze górnej u kobiet po 30 roku życia. Najczęściej pojawiają się lub znacznie nasilają w ciąży, podczas stosowania leków hormonalnych (antykoncepcja) oraz w przypadku różnych zaburzeń endokrynologicznych.

Plamy soczewicowate – to okrągławe lub owalne, nieco wypukłe plamki pojawiające się głównie po 30 roku życia na twarzy, czy dłoniach w wyniku nadmiernej ekspozycji na promienie UV.

Przebarwienia pozapalne – mogą wystąpić w miejscach, gdzie wcześniej występowały zmiany trądzikowe, stany zapalne, urazy itp.

Jakie są przyczyny ich powstawania?

Zmiany hormonalne w trakcie ciąży, doustna antykoncepcja, czy wszelkie zaburzenia hormonalne są stanami sprzyjającymi powstawaniu przebarwień. W wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce, czy solarium dochodzi do nieprawidłowego sposobu tworzenia i rozmieszczania się w skórze melaniny odpowiedzialnej za jej brązowawy koloryt.

Dzięki nowoczesnej platformie Quantum firmy LUMENIS udało nam się połączyć skuteczność leczenia z bezpieczeństwemJedną z najbardziej popularnych form leczenia jest usuwanie przebarwień laserem IPL

 

Jak je skutecznie leczyć?

Jedną z najbardziej popularnych form leczenia jest usuwanie przebarwień laserem IPL. Zabiegi laserowe – światło IPL wybiórczo pochłaniane jest przez komórki zawierające barwnik (melaninę). Duża energia jaką niesie ze sobą strumień światła powoduje ich zniszczenie- komórki zawierające barwnik „eksplodują” uwalniając zgromadzony materiał, który usuwany jest następnie przez komórki układu immunologicznego

Jak działa system Quantum LUMENIS?

Plamy i przebarwienia usuwane są za pomocą głowicy, która emituje światło o określonej częstotliwości. Podczas zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera dociera w głąb przebarwienia powodując uszkodzenie komórki z nadmiarem barwnika. Komórki te wraz z melaniną zostają usunięte w trakcie trwającej ok.6-7 dni wymiany komórek naskórka.

Jak wygląda usuwanie przebarwień laserem?

Usuwanie przebarwień laserem trwa średnio około 30-40 minutUsuwanie przebarwień laserem trwa średnio około 30-40 minut, przy czym dokładna długość zależy od obszaru objętego kuracją. Pacjent zakłada na oczy okulary ochronne, po czym lekarz naświetla leczone miejsca punktowo specjalną ruchomą głowicą. Głowica systemu Lumenis Quantum jest chłodzona, dzięki czemu zabieg jest dla Pacjenta w pełni komfortowy. Tuż po zabiegu twarz jest lekko zaczerwieniona. Stosuje się wówczas żelowe okłady chłodzące, by odebrać z tkanek nadmiar ciepła.

Czy usuwanie przebarwień laserem należy powtórzyć?

Jeśli zmiany nie są liczne zwykle wystarcza 1 zabieg do pełnej ich redukcji. W sytuacji, gdy twarz „usiana” jest plamami i przebarwieniami (szczególnie długotrwałymi i nawarstwionymi) najprawdopodobniej zabieg trzeba będzie wykonać 2 lub 3 razy. Jeśli potrzebne będzie powtórzenie zabiegu, kolejna wizyta powinna odbyć się za ok.3-4 tygodnie (o dokładnym czasie decyduje lekarz).

Dzięki usuwaniu przebarwień laserem Pacjent może powrócić do normalnego życia zaraz po zabiegu.

Zasada Krak-Medica:

W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz dla zapewnienia jak największej skuteczności przed każdym zabiegiem na dzień lub kilka dni przed, wykonywana jest bezpłatna próba, mająca na celu optymalne dobranie parametrów zabiegu do Państwa skóry.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest w naszym gabinecie w Krakowie przez certyfikowanego lekarza w zakresie stosowania platformy Quantum firmy LUMENIS- lek.med.Dagmarę Misiek-Cyrwus

Czas zabiegu   ok.45min

WARTO WIEDZIEĆ:

Niska cena zabiegu laserowego/IPL powinna zawsze wzbudzać naszą czujność.

Umawiając się na zabieg IPL/laserowy upewnij się, że zabieg wykonywany jest przez lekarza oraz zapytaj o nazwę urządzenia. Producentem sprzętu powinna być renomowana firma (europejska lub amerykańska). Pomoże to uniknąć negatywnych skutków działania wadliwych, lub niskiej jakości urządzeń takich, jak np. oparzenie skóry, czy trwałe przebarwienia.