Zabiegi

ZABIEGI IPL/LASEROWE

Lumenis Quantum

zamykanie naczyń na nogach

W Krak-Medica pracujemy na platformie IPL, Nd;Yag Quantum amerykańskiej firmy LUMENIS

pretty female legs in elegant sandals with high heelsPopękane naczynka na nogach zwykle związane są z predyspozycją genetyczną. Sprzyjają ich powstawaniu siedzący tryb życia, noszenie butów na obcasach, opalanie i uboga we flawonoidy dieta. Zwykle są to popękane czerwone naczynka w formie tzw.”pajączków”. W przypadku większego zaawansowania pajączkom towarzyszą także grubsze naczynia koloru niebieskawego. Wówczas leczenie jest złożone.

Dzięki nowoczesnej platformie Quantum firmy LUMENIS udało nam się połączyć skuteczność leczenia z bezpieczeństwem

 

Czym są pajączki na nogach?

Pajączki na nogach to trwale rozszerzone naczynia włosowate, które prześwitują przez naskórek w postaci siatki tworząc czerwoną „pajęczą sieć”.

 

Co może nasilać ich powstawanie?

wysokie obcasy

siedzący tryb życia

intensywne opalanie nóg

zabiegi takie jak: masaże bańką chińską, endermologia, bicze wodne

 

smiling beautiful young woman apply lotion on her legsPrzed zabiegiem lekarz ocenia, z jakimi zmianami zmaga się Pacjent, tzn. jak głęboko znajdują się naczynka i jaka jest ich przybliżona ilość. Na tej podstawie oraz w zależności od rodzaju skóry dobiera odpowiednie parametry zabiegu, tak by był on jak najskuteczniejszy i jednocześnie bezpieczny. Przed zabiegiem wykonywana jest też bezpłatna próba.

Należy pamiętać, iż przed wykonaniem zabiegu zbierany jest dokładny wywiad co do chorób, diety, zażywanych leków, ziół oraz przyjmowanych suplementów diety.

Jak działa system Quantum LUMENIS?

Pajączki zamykane są za pomocą głowicy, która emituje światło o określonej częstotliwości. Podczas zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera dociera w głąb naczynka, by zostało pochłonięte przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. W kolejnym etapie zabiegu wiązka lasera zostaje zamieniona w energię cieplną. Pod jej wpływem woda, która znajduje się w tkance, zostaje odparowana, a ścianki naczynka obumierają.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa średnio około 20-40 minut, przy czym dokładna długość zależy od obszaru objętego kuracją. Pacjent zakłada na oczy okulary ochronne, po czym lekarz naświetla leczone miejsca punktowo specjalną ruchomą głowicą. Głowica systemu Lumenis Quantum jest chłodzona, dzięki czemu zabieg jest dla Pacjenta w pełni komfortowy. Tuż po zabiegu twarz jest lekko zaczerwieniona. Stosuje się wówczas żelowe okłady chłodzące, by odebrać z tkanek nadmiar ciepła.

Czy zabieg należy powtórzyć?

beautiful legsPrzy małych zmianach naczyniowych może wystarczyć jeden zabieg, jednak zwykle trzeba przeciętnie ok.2-3 zabiegów, a w skrajnych przypadkach nawet 5 i więcej. Zmiany powinny zaniknąć od kilku godzin do 2 tygodni po zabiegu. Jeśli potrzebne będzie powtórzenie zabiegu, kolejna wizyta powinna odbyć się za ok.2-4 tygodnie (o dokładnym czasie decyduje lekarz).

Dzięki laserowej metodzie zamykania naczynek Pacjent może powrócić do normalnego życia zaraz po zabiegu.

Zasada Krak-Medica:

W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz dla zapewnienia jak największej skuteczności przed każdym zabiegiem na dzień lub kilka dni przed, wykonywana jest bezpłatna próba, mająca na celu optymalne dobranie parametrów zabiegu do Państwa skóry.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez certyfikowanego lekarza w zakresie stosowania platformy Quantum firmy LUMENIS- lek.med.Dagmarę Misiek-Cyrwus

Czas zabiegu chłodzeniem   ok.30min

WARTO WIEDZIEĆ:

Niska cena zabiegu laserowego/IPL powinna zawsze wzbudzać naszą czujność.

Umawiając się na zabieg IPL/laserowy upewnij się, że zabieg wykonywany jest przez lekarza oraz zapytaj o nazwę urządzenia. Producentem sprzętu powinna być renomowana firma (europejska lub amerykańska). Pomoże to uniknąć negatywnych skutków działania wadliwych, lub niskiej jakości urządzeń takich, jak np. oparzenie skóry, czy trwałe przebarwienia.