Zabiegi

ZABIEGI IPL/LASEROWE

Lumenis Quantum

zamykanie naczynek laserem

W Krak-Medica pracujemy na platformie IPL, Nd;Yag Quantum amerykańskiej firmy LUMENIS

Jeśli siateczka rozszerzonych naczynek na twarzy stale się powiększa, lub pojawia się pieczenie skóry warto zdecydować się na zamykanie naczynek laserem.Rozszerzone naczynka na twarzy są obecnie jednym z najczęściej zgłaszanych problemów dermatologicznych, a co za tym idzie jednym z najpopularniejszych zabiegów na platformach laserowych wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Coraz więcej z nas zmaga się z tzw. pajączkami i nawracającym rumieniem. Jeśli siateczka rozszerzonych naczynek na twarzy stale się powiększa, lub pojawia się pieczenie skóry, oznacza to, że warto zdecydować się na zamykanie naczynek laserem.

Dzięki nowoczesnej platformie Quantum firmy LUMENIS udało nam się połączyć skuteczność leczenia z bezpieczeństwem

Czym są rozszerzone teleangiektazje?

Teleangiektazje to trwale rozszerzone naczynia włosowate, które prześwitują przez naskórek w postaci „niteczek” i większej ilości tworzą czerwoną „pajęczą sieć”. Jeśli są liczne mogą dawać wrażenie rumienia. W początkowej fazie rumień może być napadowy i pojawiać się wyłącznie w konkretnych sytuacjach (np.stres, alkohol, zmiana temperatury otoczenia). W późniejszym czasie, jeśli nie podejmiemy odpowiedniego leczenia, rumień obecny będzie na stałe. Jeśli dojdą do niego takie objawy, jak pieczenie, swędzenie, czy dyskomfort skóry oznacza to, iż rumień najprawdopodobniej stał się punktem wyjścia dla trądziku różowatego. Powinniśmy wówczas jak najszybciej rozpocząć jego leczenie.

Rozszerzone naczynka mogą się pojawić na każdym typie cery, jednak szczególnie narażona jest skóra delikatna, cienka, wrażliwa.

Charakterystyczne pajączki zazwyczaj pojawiają  się w okolicy policzków, skrzydełek nosa i brody.

 

Co może nasilać rumień?

alkohol oraz pikantne potrawy

zmiany temperatury

niekorzystne warunki atmosferyczne: wiatr, mróz i UV- zmiany temperatury,

stres

gorąca kawa, herbata

 

Przed zabiegiem zamykania naczynek laserem lekarz ocenia, z jakimi zmianami zmaga się Pacjent, tzn. jak głęboko znajdują się naczynka i jaka jest ich przybliżona ilość. Na tej podstawie oraz w zależności od rodzaju skóry dobiera odpowiednie parametry zabiegu, tak by był on jak najskuteczniejszy i jednocześnie bezpieczny. Przed zabiegiem wykonywana jest też bezpłatna próba.

Należy pamiętać, iż przed wykonaniem zabiegu zamykania naczynek laserem zbierany jest dokładny wywiad co do chorób, diety, zażywanych leków, ziół oraz przyjmowanych suplementów diety.przed wykonaniem zabiegu zamykania naczynek laserem zbierany jest dokładny wywiad co do chorób, diety, zażywanych leków, ziół oraz przyjmowanych suplementów diety.

Jak działa system Quantum LUMENIS?

Rozszerzone naczynka zamykane są za pomocą głowicy, która emituje światło o określonej częstotliwości. Podczas zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera dociera w głąb naczynka, by zostało pochłonięte przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. W kolejnym etapie zabiegu wiązka lasera zostaje zamieniona w energię cieplną. Pod jej wpływem woda, która znajduje się w tkance, zostaje odparowana, a ścianki naczynka obumierają.

Jak wygląda zamykanie naczynek laserem?

Przy małych zmianach naczyniowych może wystarczyć jeden zabieg zamykanie naczynekZamykanie naczynek laserem trwa średnio około 30-40 minut, przy czym dokładna długość zależy od obszaru objętego kuracją. Pacjent zakłada na oczy okulary ochronne, po czym lekarz naświetla leczone miejsca punktowo specjalną ruchomą głowicą. Głowica systemu Lumenis Quantum jest chłodzona, dzięki czemu zabieg jest dla Pacjenta w pełni komfortowy. Tuż po zabiegu twarz jest lekko zaczerwieniona. Stosuje się wówczas żelowe okłady chłodzące, by odebrać z tkanek nadmiar ciepła.

Czy zamykanie naczynek laserem należy powtarzać?

Przy małych zmianach naczyniowych może wystarczyć jeden zabieg zamykanie naczynek, jednak zwykle trzeba przeciętnie ok.2-3 zabiegów, a w skrajnych przypadkach nawet 5 i więcej. Zmiany powinny zaniknąć od kilku godzin do 2 tygodni po zabiegu. Jeśli potrzebne będzie powtórzenie zabiegu, kolejna wizyta powinna odbyć się za ok.2-4 tygodnie (o dokładnym czasie decyduje lekarz).

Dzięki laserowej metodzie zamykania naczynek Pacjent może powrócić do normalnego życia zaraz po zabiegu.

Zasada Krak-Medica:

W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz dla zapewnienia jak największej skuteczności przed każdym zabiegiem na dzień lub kilka dni przed, wykonywana jest bezpłatna próba, mająca na celu optymalne dobranie parametrów zabiegu do Państwa skóry.

Kto wykonuje zamykanie naczynek laserem?

Zamykanie naczynek laserem wykonywane jest w naszym gabinecie w Krakowie przez certyfikowanego lekarza w zakresie stosowania platformy Quantum firmy LUMENIS- lek.med.Dagmarę Misiek-Cyrwus

Czas zabiegu z chłodzeniem   ok.45min

WARTO WIEDZIEĆ:

Niska cena zabiegu laserowego/IPL powinna zawsze wzbudzać naszą czujność.

Umawiając się na zabieg IPL/laserowy upewnij się, że zabieg wykonywany jest przez lekarza oraz zapytaj o nazwę urządzenia. Producentem sprzętu powinna być renomowana firma (europejska lub amerykańska). Pomoże to uniknąć negatywnych skutków działania wadliwych, lub niskiej jakości urządzeń takich, jak np. oparzenie skóry, czy trwałe przebarwienia.