Zabiegi

Usuwanie i wygładzanie zmarszczek twarzy

Usuwanie i wygładzanie zmarszczek twarzy

TOKSYNA BOTULINOWA

ZMARSZCZKI MIMICZNE GÓRNEJ CZĘŚCI TWARZY

(Botox®, Azzalure®, Boccouture®)

Co to są zmarszczki mimiczne?

Procesowi starzenia się towarzyszy powstawanie zmarszczek statycznych i mimicznych.

Zmarszczki statyczne spowodowane są utratą przez skórę jej pierwotnej objętości (np. bruzdy nosowo-wargowe). Zmarszczki mimiczne natomiast powstają w ruchu na skutek nadmiernej aktywności mięśni- np. zmarszczki poziome czoła, czy „kurze łapki”.

Dlaczego powstają zmarszczki na czole i zmarszczki pod oczami?

Gdy twarz człowieka wyraża emocje mięśnie kurczą się powodując powstawanie zmarszczek i linii. Podobnie dzieje się gdy się śmiejemy, mrużymy oczy, marszczymy brwi, czy skupiamy uwagę.

Z biegiem lat gdy skóra traci elastyczność zmarszczki na czole i zmarszczki pod oczami zaczynają się pogłębiać i pozostają na stałe (nie tylko w trakcie grymasu, ale i w spoczynku) nadając twarzy zmęczony wygląd. I tak np. linie pomiędzy brwiami sprawiają, że wyglądamy na złych nawet, jeśli tak nie jest.

 Z biegiem lat gdy skóra traci elastyczność zmarszczki na czole i zmarszczki pod oczami zaczynają się pogłębiać i pozostają na stałe

Na czym polega usuwanie zmarszczek?

Za pomocą odpowiednio dobranych substancji można wygładzić zmarszczki mimiczne, skorygować bruzdy nosowe i zmniejszyć zmarszczki pod oczami. Usuwanie zmarszczek polega na podaniu niewielkiej ilości toksyny botulinowej typu A do mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Zabieg pomaga im się rozluźnić i zrelaksować powodując wygładzenie zmarszczek i odświeżenie wyglądu twarzy.

BOTOX® jest pierwszą na świecie i najdokładniej zbadaną toksyną botulinową dopuszczoną do stosowania w leczeniu zmarszczek

WSKAZANIA:

  • zmarszczki poziome czoła (poprzeczne linie na czole)
  • lwie zmarszczki (pionowe pomiędzy brwiami, nadające twarzy srogi wygląd)
  • kurze łapki (zmarszczki wokół oczu)
  • zmarszczki powiek dolnych
  • opadające brwi (smutny i zmęczony wyraz twarzy)

Usuwanie zmarszczek na czole

Usuwanie zmarszczek na czole polega na podaniu niewielkiej ilości toksyny botulinowej typu A do mięśnia czołowego. Bierze on między innymi udział w podnoszeniu brwi. Podczas skurczu mięśnia czołowego, brwi unoszą się do góry, a skóra na czole marszczy się. Zaczynają się pojawiać poziome zmarszczki na czole. wraz z wiekiem skóra ulega starzeniu i zwiotczeniu, przez co zmarszczki na czole stają się coraz bardziej widoczne, nawet w fazie spoczynku, kiedy mięsień jest rozluźniony. Usuwanie zmarszczek na czole jest możliwe dzięki wstrzyknięciu preparatu. Lekarz kilkakrotnie nakłuwa skórę igłą wzdłuż każdej zmarszczki.

Usuwanie zmarszczek pod oczami

Skóra pod oczami jest szczególnie wrażliwa i czterokrotnie cieńsza niż skóra na twarzy. Zmarszczki w tym miejscu mogą powstawać o wiele szybciej, niż w innych części twarzy. Są oznaką upływającego czasu i naszych emocji. Cienie pod oczami, dolinę łez czy zmarszczki można jednak wygładzić. Usuwanie zmarszczek pod oczami polega na podaniu specjalnego preparatu wzdłuż linii zmarszczek. Efektem zabiegu jest wygładzenie zmarszczek i zanik ciemnych obszarów.

Co wyróżnia zabiegi toksyną botulinową?

Naturalny efekt estetyczny

Dopasowanie siły efektu do oczekiwań Pacjenta

Możliwość subtelnego korygowania mimiki twarzy

Spektakularne zmiany przy minimalnej inwazyjności

Pacjent może wrócić do codziennych zajęć zaraz po zabiegu

Efekty widoczne w ciągu pierwszego tygodnia po iniekcji

Bezpieczny, potwierdzony wieloośrodkowymi badaniami klinicznymi na całym świecie

Zabieg cieszący się zaufaniem od ponad 20 lat

BOTOX® od ponad 20 lat cieszy się zaufaniem wynikającym z doświadczenia i bezpieczeństwa stosowaniaKto powinien stosować?

Usuwanie zmarszczek to zabieg z powodzeniem stosowany jest u Pacjentów z obecnymi zmarszczkami mimicznymi twarzy o różnym stopniu utrwalenia. Jednakże może być także zabiegiem o działaniu prewencyjnym i profilaktycznym pomagając w zachowaniu gładkiej skóry osobom bez lub z pierwszymi oznakami starzenia. Wówczas stosuje się minimalne dawki dla uzyskania jak najbardziej subtelnego i dyskretnego efektu.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty?

Pierwsze efekty usuwania zmarszczek pod oczami czy zmarszczek na czole pojawiają się po ok. 2-3 dniach, pełen efekt widoczny jest natomiast po ok. tygodniu.

BOTOX® od ponad 20 lat cieszy się zaufaniem wynikającym z doświadczenia i bezpieczeństwa stosowania

Jak wygląda zabieg?

Lekarz za pomocą cienkiej igiełki podaje w mięsień odpowiedzialny za powstawanie konkretnych zmarszczek małe dawki toksyny botulinowej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, jednakże w przypadku wrażliwych Pacjentów obszar zabiegu może być znieczulony kremem Emla. Po około 7-14 dniach odbywa się kontrola pozabiegowa w ramach której dopracowywany jest do perfekcji efekt ostateczny.

EFEKTY:

WYRAŹNE ODMŁODZENIE TWARZY I NATURALNY WYGLĄD

WYGŁADZENIE ZMARSZCZEK

W zależności od upodobań Pacjenta zmarszczki ulegają wygładzeniu w stopniu proporcjonalnym do oczekiwań

ROZLUŹNIENIE MIĘŚNI


Twarz jest zrelaksowana i odprężona

PRAWDZIWA SATYSFAKCJA Z EFEKTU


W dniu 30 – 90% Pacjentów W dniu 120 – 86% Pacjentów

 

Usuwanie zmarszczek na czole czy pod oczami to obecnie najczęściej wykonywany zabieg z zakresu medycyny estetycznej.Jak długo trwa efekt usuwania zmarszczek?

Efekt utrzymuje się ok.4-6 miesięcy.

Po okresie ok.3-4 miesięcy wraca mimika i siła skurczu mięśni. Jednakże utrwalenie się linii i zmarszczek powodowanych przez skurcz tych mięśni następuje znacznie później. Dlatego też pomimo powrotu mimiki twarz nadal pozostaje wygładzona, a efekty działania widoczne.

Zabieg nie powinien być wykonywany częściej niż co 3 miesiące.

Czy zabiegi są bezpieczne?

Tak. Jest to obecnie najczęściej wykonywany zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Usuwanie zmarszczek na czole czy usuwanie zmarszczek pod oczami to zabiegi, które są obecne na świecie od ponad 20 lat wyróżnia się największą satysfakcją Pacjentów. Aby nie dopuścić do możliwych działań niepożądanych powinien go wykonywać tylko lekarz.

Czy zabiegi mogą być łączone z innymi?

Zabieg może być stosowany z innymi zabiegami medycyny estetycznej, jak kwas hialuronowy, nici i inne. O odstępie czasu pomiędzy zabiegami decyduje lekarz.

Kto wykonuje zabieg?

Zabiegi wykonywane są w naszym gabinecie w Krakowie przez doświadczonego lekarza w zakresie stosowania toksyny botulinowej- lek. med. Dagmarę Misiek-Cyrwus

W gabinecie wykonujemy zabiegi w oparciu o najwyższej jakości produkty toksyny botulinowej:

Botox® firmy Allergan (Irlandia)

Azzalure® firmy Galderma (Wielka Brytania)

Boccouture® firmy Merz (Niemcy)

Czas zabiegu   ok.15min
Znieczulenie   nie/tak
Korekta po ok.7-14 dniach   wliczona w cenę zabiegu

W trosce o Państwa zadowolenie i bezpieczeństwo każdy produkt otwierany jest zawsze przy Pacjencie oraz okazywana jest jego data ważności. Gwarantujemy Państwu tym samym oryginalność i najwyższą jakość użytych do zabiegu produktów.