Zabiegi

PEELINGI MEDYCZNE

COSMELAN / DERMAMELAN ®

Właściwości kuracji:

Cosmelan/ Dermamelan® są nowoczesną linią produktów zalecaną dla skór z oznakami fotostarzenia z towarzyszącą melasmą, piegami i przebarwieniami różnego pochodzenia (hormonalnymi, pozapalnymi, posłonecznymi).

Cosmelan/ Dermamelan® są nowoczesną linią produktów zalecaną dla skór z oznakami fotostarzenia z towarzyszącą melasmą, piegami i przebarwieniami różnego pochodzenia (hormonalnymi, pozapalnymi, posłonecznymi).

Obecnie jest to najskuteczniejsza terapia w walce z przebarwieniami skórnymi różnego pochodzenia- jej efektywność sięga 99%.

Kuracja ta jest jedną z najnowszych metod walki z przebarwieniami skóry

 • Skuteczność obu zabiegów wynika z oddziaływania niezwykle aktywnych substancji (tj. tyrosinol, kwas kojowy, kwas fitowy i arbutyna) na enzym tyrozynazę, który bierze czynny udział w tworzeniu barwnika skóry – melaniny.
 • Cosmelan i Dermamelan chronią barierę naskórkową, ponieważ nie zawierają typowych dla innych preparatów czynników złuszczających.
 • Nie uwrażliwiają skóry na światło, dzięki czemu mogą być wykonywane o każdej porze roku.
 • Ich efektem jest także wygładzenie, nawilżenie i poprawa jędrności skóry. Jednym słowem – odmłodzenie. Właściwości takie wynikają z obecności trzech kluczowych antyoksydantów (retinolu, witaminy C i E), które chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Zabiegi wyraźnie poprawiają kondycję skóry, dzięki którym staje się ona napięta, nawilżona i rozświetlona. Co ważne, terapia taka pełni istotną rolę w profilaktyce przeciwstarzeniowej.
 • Ogromnym walorem terapii jest znaczna poprawa kondycji skóry problematycznej oraz redukcja defektów skóry – łojotoku, trądziku młodzieńczego, przebarwień pozapalnych, zaskórników i rozszerzonych porów. Dzięki obecności kwasu salicylowego, azelainowego, niacynamidu i wyciągu z lukrecji, substancji o właściwościach przeciwzapalnych, antybakteryjnych i normalizujących czynność gruczołów łojowych, następuje widoczne zwężenie porów skóry i regulacja wydzielania sebum.

Preparat w postaci tzw. „musztardowej maski” należy zmyć po ok.8-12 godzinach. O intensywności leczenia domowego kremem Cosmelan 2/ Dermamelan Treatment decyduje lekarz w zależności od rodzaju skóry.

W cenę zabiegu wliczone są wizyty kontrolne (co ok. 7 dni).Cosmelan/ Dermamelan® - działanie rozjaśniające

Jak działa kuracja?

 • Działanie rozjaśniające- plamy, piegi i przebarwienia różnego pochodzenia ulegają złagodzeniu do 99% po 2 miesiącach kuracji
 • Resurfacing skóry– drobne zmarszczki ulegają redukcji, pory są trwale zwężone, blizny potrądzikowe spłycone, skóra dobrze napięta
 • Działanie seboregulacyjne i normalizujące- kontroluje i normalizuje ilość sebum przenikając do mieszka włosowego, zmniejsza tendencje do powstawania zaskórników
 • Działanie antyoksydacyjne- neutralizuje wolne rodniki i wzmaga skuteczność działania wit. C i E

WSKAZANIA:

 • fotostarzenie
 • melasma
 • przebarwienia (hormonalne, posłoneczne, pozapalne)
 • zmarszczki średniej głębokości
 • blizny potrądzikowe

PRZED ZABIEGIEM: aby zwiększyć skuteczność zabiegu można przygotować skórę poprzez stosowanie na 1-2tygodnie przed zabiegiem kremów z niskim stężeniem kwasów AHA, nie należy podrażniać skóry

Peelingi medyczne COSMELAN / DERMAMELAN ® z powodzeniem stosowane są z zabiegami toksyną botulinową, kwasem hialuronowym, wchłanianymi nićmi i innymi.

PO ZABIEGU:

należy intensywnie łagodzić skórę

-należy stosować kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi SPF>50+

-nie wolno opalać się, lub korzystać z solarium przez ok.3 miesiące

Czy zabieg może być łączony z innymi?

Peelingi medyczne z powodzeniem stosowane są z zabiegami toksyną botulinową, kwasem hialuronowym, wchłanianymi nićmi i innymi. O odstępie czasu pomiędzy zabiegami decyduje lekarz.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza w zakresie stosowania Cosmelan/ Dermamelan- lek. med. Dagmarę Misiek-Cyrwus

Czas zabiegu   30 min. Pacjent wychodzi do domu (utrzymanie preparatu na skórze: 8-12 godzin)
Znieczulenie   nie

W trosce o Państwa zadowolenie i bezpieczeństwo każdy produkt otwierany jest zawsze przy Pacjencie oraz okazywana jest jego data ważności. Gwarantujemy Państwu tym samym oryginalność i najwyższą jakość użytych do zabiegu produktów.