Zabiegi

ZABIEGI IPL/LASEROWE

Lumenis Quantum

leczenie trądziku różowatego

W Krak-Medica pracujemy na platformie IPL, Nd;Yag Quantum amerykańskiej firmy LUMENIS

Woman cleaning faceTrądzik różowaty charakteryzują: zaczerwienienie twarzy, pajączki oraz krostki. Przyczyny pojawienia się schorzenia nie są do końca znane, wiadomo, że wywołują go m.in. zaburzenia hormonalne i zaburzenia naczyniowo-ruchowe, winne są też geny. Na problemy z trądzikiem różowatym narażone są częściej osoby o jasnej karnacji i skórze naczynkowej.


Dzięki nowoczesnej platformie Quantum firmy LUMENIS udało nam się połączyć skuteczność leczenia z bezpieczeństwem

Trądzik różowaty zaczyna się od pękania drobnych naczynek i zaczerwienienia twarzy. Z czasem rumień się utrwala, pojawia się coraz więcej tzw. pajączków, a na środkowej części twarzy powstają grudki i krostki z towarzyszącym im w niektórych sytuacjach świądem i pieczeniem. Często towarzyszy temu nadmierna ilość wydzielanego serum i łojotok.

Nie ignoruj rumienia!

blonde faceCzęste napady rumienia (np.w sytuacjach stresowych, po alkoholu, przy zmianie temperatury otoczenia) mogą w konsekwencji doprowadzić do jego utrwalenia i być punktem wyjścia trądziku różowatego. Jednocześnie wzrasta przepuszczalność ścianek naczyń włosowatych, przez co w przestrzeniach międzykomórkowych tworzą się obrzęki. Powodują one reakcję zapalną, która utrwala i nasila opisane wyżej zmiany oraz tym samym zamyka błędne koło.

Na skutek tych wszystkich procesów zwykłe pajączki mogą zmienić się w trudny do leczenia trądzik różowaty.

Obejmuje on zazwyczaj nos, policzki i brodę.

 

Co może nasilać trądzik różowaty?

alkohol oraz pikantne potrawy

zmiany temperatury

niekorzystne warunki atmosferyczne: wiatr, mróz i UV- zmiany temperatury,

stres

gorąca kawa, herbata

 

Przed zabiegiem lekarz ocenia, z jakimi zmianami zmaga się Pacjent, tzn. jak głęboko znajdują się naczynka i jaka jest ich przybliżona ilość. Na tej podstawie oraz w zależności od rodzaju skóry dobiera odpowiednie parametry zabiegu, tak by był on jak najskuteczniejszy i jednocześnie bezpieczny. Przed zabiegiem wykonywana jest też bezpłatna próba.

Należy pamiętać, iż przed wykonaniem zabiegu zbierany jest dokładny wywiad co do chorób, diety, zażywanych leków, ziół oraz przyjmowanych suplementów diety.

Jak działa system Quantum LUMENIS?

Beautiful Spring Young Woman Outdoors Enjoying NatureRozszerzone naczynka zamykane są za pomocą głowicy, która emituje światło o określonej częstotliwości. Podczas zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera dociera w głąb naczynka, by zostało pochłonięte przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. W kolejnym etapie zabiegu wiązka lasera zostaje zamieniona w energię cieplną. Pod jej wpływem woda, która znajduje się w tkance, zostaje odparowana, a ścianki naczynka obumierają.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa średnio około 30-40 minut, przy czym dokładna długość zależy od obszaru objętego kuracją. Pacjent zakłada na oczy okulary ochronne, po czym lekarz naświetla leczone miejsca punktowo specjalną ruchomą głowicą. Głowica systemu Lumenis Quantum jest chłodzona, dzięki czemu zabieg jest dla Pacjenta w pełni komfortowy. Tuż po zabiegu twarz jest lekko zaczerwieniona. Stosuje się wówczas żelowe okłady chłodzące, by odebrać z tkanek nadmiar ciepła.

Czy zabieg należy powtórzyć?

Zwykle dla satysfakcjonującego efektu trzeba wykonać 2-3 zabiegi, a w skrajnych przypadkach nawet 5 i więcej. Jeśli potrzebne będzie powtórzenie zabiegu, kolejna wizyta powinna odbyć się za ok.3-5 tygodni (o dokładnym czasie decyduje lekarz).

Dzięki laserowej metodzie leczenia trądziku różowatego Pacjent może powrócić do normalnego życia zaraz po zabiegu.

Zasada Krak-Medica:

W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz dla zapewnienia jak największej skuteczności przed każdym zabiegiem na dzień lub kilka dni przed, wykonywana jest bezpłatna próba, mająca na celu optymalne dobranie parametrów zabiegu do Państwa skóry.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonywany jest przez certyfikowanego lekarza w zakresie stosowania platformy Quantum firmy LUMENIS- lek.med.Dagmarę Misiek-Cyrwus

Czas zabiegu z chłodzeniem   ok.45min

WARTO WIEDZIEĆ:

Niska cena zabiegu laserowego/IPL powinna zawsze wzbudzać naszą czujność.

Umawiając się na zabieg IPL/laserowy upewnij się, że zabieg wykonywany jest przez lekarza oraz zapytaj o nazwę urządzenia. Producentem sprzętu powinna być renomowana firma (europejska lub amerykańska). Pomoże to uniknąć negatywnych skutków działania wadliwych, lub niskiej jakości urządzeń takich, jak np. oparzenie skóry, czy trwałe przebarwienia.